Olga Tokarczuk laureatką literackiej nagrody Nobla.

IMG 20191012 174639Pomarańczowa dama czyli dynia w roli głównej.     

Kolejne nasze zajęcia skupiły się wokół  literackiej nagrody Nobla oraz jej laureatki Olgi Tokarczuk. W dalszej części  spotkania dowiedzieliśmy się kilku  ciekawostek  na temat dyni, jej odmian  oraz wykorzystywania nie tylko w  polskiej kuchni. Jak się okazuje bardzo często sięgamy po przepisy kulinarne z wykorzystaniem tego jesiennego warzywa.  Postanowiliśmy więc ugotować zupę z dyni oraz przygotować jesienne ozdoby. Zupa bardzo nam wszystkim smakowała, a ozdoby wyszły naprawdę piękne.

Kawa i anioły

IMG 20191004 173408W odpowiedzi na zainteresowanie naszych uczestników postanowiliśmy połączyć Dzień Anioła Struża  z Międzynarodowym Dniem Kawy.

Malowane kamienie – kreatywna zabawa

20190927 184518Grupa Junior+ w dniu 27.09.2019 bardzo chętnie przystąpiła do zajęć plastycznych. Oczyszczone, płaskie i gładkie kamyki każde dziecko rozłożyło na gazecie. Na pierwszy ogień poszła czerwona farba, aby wykonać podkład dla biedronki i truskawki.

Zajęcia Lego Mindstorms EV3 - 24 września

2019 09 17 16.17 3Młodzi konstruktorzy budowali na ostatnich zajęciach robota sortującego. Robot za pomocą czujnika kolorów rozpoznaje kolory klocków i umieszcza w odpowiednim pojemniku. Do poruszania taśmą sortującą wykorzystane zostały silniki i czujnik dotyku.  Przy składaniu modelu,  konstruktorzy współpracują  i wzajemnie sobie pomagają na trudniejszych etapach budowy. Projekt jest wymagający i absorbuje uwagę dzieci przez całe zajęcia.

 

 

 

Zajęcia Lego Mindstorms EV3 - 18 czerwca

2019 05 28 17.25.51Na zajęciach  z klocków Lego Mindstorms EV3,  uczymy  się poprzez zabawę. Ostatnie zajęcie upłynęły na konstruowaniu własnych  modeli, zdolnych do poruszania się bez pomocy kół. Dzieci w grupach 2-3 osobowych, wspólnie budowały i programowały. Zajęcia zakończyły się prezentacja  możliwości wykonanych modeli. Wszyscy uczestnicy mogli się pochwalić  własnymi konstrukcjami.

Słodkie serca dla naszych mam

IMG 20190524 171307 1„Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność” M. Wańkowicz. Mając na uwadze zbliżające się święto naszych mam  przygotowaliśmy dla nich słodkie upominki z wykorzystaniem stylu angielskiego.  Za pomocą masy cukrowe, jadalnych koralików  oraz mnóstwa wykraweczek i foremek   do masy cukrowej udekorowaliśmy babeczki, które następnie  pięknie zapakowaliśmy. Podczas zajęć rozmawialiśmy  również o roli matki w rodzinie i wychowaniu dzieci.

Kino „ Kraina cudów”

Bez nazwy 3W ramach piątkowych zajęć na  dzieciaki z grupy Junior i Junior +  czekała niespodzianka  w postaci wyjścia do kina na film pt. „ Kraina cudów”  .  Film opowiada  historię dziewczynki  o imieniu June,  dla każdy dzień to nowa przygoda, pomimo tego, że jej mama  zmaga się z ciężką chorobą  . Film bardzo podobał się uczestnikom.

Moja przygoda z książką. Spotkanie  w bibliotece.

IMG 20190510 172051Podczas piątkowego spotkanie mięliśmy przyjemność być gośćmi  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.  Wizyta ta dała nam możliwość poznania świata książki. Wraz z panią  bibliotekarką podarowaliśmy starym książką drugie życie,  wykonując z nich  zwierzęta oraz figurki.  Bardzo dziękujemy za spotkanie,  przekazaną nam wiedzę i  dobra zabawę. W dalszej części zajęć rozmawialiśmy o czytelnictwie wśród dzieci, a następnie wykonywaliśmy projekty plakatów zachęcające do korzystania z bibliotek.