Inny nie znaczy gorszy

IMG 20190531 174815W ostatnim czasie media dostarczają wiele przypadków tzw. "mowy nienawiści". To trudne i zarazem przerażające zjawisko zostało poruszone na zajęciach w najmłodszej grupie PROGRES. Starano się pokazać dzieciom, że różnice między nami wcale nie czynią nas lepszych bądź gorszych od innych.

Kochanej mamusi

IMG 20190524 183401Nadeszły długo wyczekiwane zajęcia podczas, których wykonywaliśmy prezenty dla naszych kochanych Mam. Najpierw z zaproszonym gościem - Panią Dorotką, wykonaliśmy kolorowe przypinki - medale, a potem z naszymi paniami wychowawczyniami cudne stokrotki. Wręczyliśmy je naszym mamom gdy wychodziliśmy do domu. Na ich twarzach malowało się wzruszenie...

Moja mama czarodziejka

aIMG 20190517 173z931Maj to piękny miesiąc, w którym to święto obchodzą nasze kochane mamy. Rozpoczęliśmy już przygotowania do tego dnia, rozmawiając na temat sposobów  spędzania wolego czasu z mamą, wyglądu zewnętrznego mam, upodobań...wykonaliśmy portrety naszych mam oraz zaczęliśmy przygotowywać prezenty dla nich, ale o tym cicho-sza aby nie zepsuć niespodzianki!

Na majowej łące

Resized 20190510 174410 8185Kolejne zajęcia upłynęły nam pod tytułem "Co słychać na majowej  łące?" Wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem ubarwienia owadów oraz ich pożytecznością w przyrodzie. Rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe dotyczące odgłosów zwierząt i owadów zamieszkujących łąkę. W zabawach ruchowych naśladowaliśmy wybrane owady. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy biedronkę wykorzystując technikę origami.

Małopolskie dni Książki "Książka i Róża" -zajecia biblioteczne

Resized 20190426 172525 8682Kolejne spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych w ramach Małopolskich Dni Książki. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy korzystać ze zbiorów biblioteki, a przede wszystkim dlaczego warto czytać książki. Każdy z nas chce być przyjacielem książek dlatego na zajęciach wykonaliśmy piękne zakładki do książek. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę.

Co słychać na wsi?

IMG 20190405 181130Kolejne zajęcia obfitowały w słuchanie ciekawostek na temat zwierząt hodowanych na wsi. Rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe. Dowiedzieliśmy się kto mieszka w oborze, a kogo spotkamy w kurniku, czyim dzieckiem jest cielę a czyim tatą jest ogier. Układaliśmy także puzzle z obrazków przedstawiających zwierzęta. Zajęcia upłynęły nam w miłej i serdecznej atmosferze.

Witaj wiosenko!

aIMG 20190329 171715Na kolejnych zajęciach śpiewem i tańcem witaliśmy nową porę roku - wiosnę. Poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą zmian w przyrodzie zachodzących wczesną wiosną - budzenie się zwierząt z zimowego snu, powroty ptaków, zakwitanie pierwszych wiosennych kwiatów. Ponadto ćwiczyliśmy sprawność naszych rąk w pracy plastycznej inspirowanej tematyką zajęć - pt. "Forsycja".

Pierwsze zajęcia nowej edycji CSR PROGRS 2019

IMG 20190322 181516Pierwsze zajęcia nowej edycji upłynęły nam na wzajemnym poznaniu swoich imion, zainteresowań i upodobań. Pomogły nam w tym wszelkie zabawy ruchowe integrujące grupę.  Najmłodsi uczestnicy z ogromną ochotą sięgnęli także po puzzle, układanki i gry stolikowe. Niektórzy oddali się swej pasji i tworzyli piękne prace plastyczne na temat dowolny. Z wielką ochotą i niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.