Ciasto bez pieczenia 3 BIT

IMG 20191009 WA0006Na kolejnych zajęciach kulinarnych podopieczni placówki wykonali, popularne ciasto bez pieczenia składające się z 3 warstw herbatników przełożonych masą kajmakową, masą budyniową oraz bitą śmietaną posypaną startą czekoladą. Najwięcej czasu zajęło przygotowanie masy budyniowej, która musiała przestygnąć.

Zajęcia kulinarne – gofry

PART 1569513813389W naszej placówce odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Wychowankowie z wielkim zaangażowaniem dekorowali przygotowane gofry, które następnie zjedli ze smakiem. Powyższe zajęcia mają na celu rozwijanie samodzielności i aktywności własnej dzieci, stymulację wielozmysłową, a także rozwijanie funkcji poznawczych.

Park Trampolin Ninja Jump

IMG 20191010 WA0010W dniu 10 października 2019 r wychowankowie placówki odwiedzili Park Trampolin Ninja Jump. Spędzili tam świetnie czas. Nauczyli się wykonywania salt i innych gimnastycznych sztuczek. Akrobacji uczyli ich pracownicy parku trampolin. Wysiłek fizyczny był dla podopiecznych przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków w szkole. Z miłą chęcią wszyscy wróciliby tam jeszcze raz.

Siedmiu Solenizantów we Wrześniu

IMG 20190918 WA0000Dnia 17.09 .2019 roku zorganizowane zostały urodziny dla podopiecznych naszej Placówki urodzonych w miesiącu wrześniu. Tego dnia solenizantami byli: Gabriela, Julia, Maja, Oksana, Zuzanna, Adrian i Błażej. Wszyscy wychowankowie zgromadzeni w Placówce głośno odśpiewali całej szóstce „ Sto lat”, złożyli życzenia i wręczyli drobne upominki.

Jesienny liść

20191004 185112Na kolejnych zajęciach dzieci z grupy Junior+ otrzymały kartkę z wydrukowanym liściem. Zadaniem było pokolorowanie i wyklejenie liścia za pomocą kolorowych kuleczek z plasteliny. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z ciepłymi i zimnymi barwami oraz eksperymentowały łączenie plasteliny w dwóch kolorach.

Spektakl "Dwoje dzieci w ciemnym lesie"

20190914 100427W sobotę 14 września grupy :Junior i Mościce uczestniczyły w bardzo ciekawym spektaklu narracyjno- muzycznym dla dzieci, organizowanym przez Bibliotekę Miejską filia nr 2 na Osiedlu Zielonym.Spektakl oparty byl na twórczości Danuty Wawiłow i Natalii Usenko. W bardzo ciekawy i oryginalny sposób przedstawiła go harfistka :pani Emilia Raiter. Uczestnicy mogli zapoznać się z twórczością pisarek jak i z niezwykłym insrtumentem strunowym-harfą.

Dzień Chłopaka w Placówce

dzien chlopaka 1W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Zajęcia kulinarne: „ Sałatka owocowa”

IMG 20190912 WA0008Dnia 11 września 2019 wychowankowie Placówki rozpoczęli w nowym roku szkolnym cykl zajęć kulinarnych.  W ramach tych zajęć przygotowali pyszną „ Sałatkę owocową” z następujących owoców: banana, winogrona, arbuza, granatu, mandarynki, kiwi i pomarańczy.