KANA-JUNIOR 2017
slide-04
slide-05
slide-02
slide-01

IMG 20170408 111416Dzisiejsza sobota upłynęła pod hasłem " Konwencja o prawach dziecka". Temat przybliżył nam zaproszony gość, pani adwokat Monika Piękoś. Otrzymaliśmy również wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, oraz jak sobie radzić gdy czujemy się zagrożeni. Zwieńczeniem zajęć były wykonane przez nas plakaty. Dziękujemy Pani adwokat za cenne wskazówki.

IMG 0058Regularna aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych składników zdrowego stylu życia. Pełni ona doniosłą rolę w podnoszeniu lub utrzymaniu odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej. Sobotnie zajęcia poświeciliśmy na zabawy ruchowe, rywalizację w grupie oraz zabawy skoczne z piłka i chustą animacyjną.

IMG 20170401 105015Zbliżają się święta, więc dobry czas by porozmawiać o tradycjach jak i zwyczajach  w Polsce, oraz w naszych domach.Jako ozdobę wielkanocną wykonane zostały baranki.

IMG 20170325 104804Musieliśmy dzisiaj bardzo wytężać umysły. Było sporo zadań do wykonania. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

DSC09448Sobotnie zajęcia rozpoczęły się poranną gimnastyką i relaksacją. Po godzince przystąpiliśmy do prac plastycznych. Tym razem był kolorowo i wesoło, z kolorowych kartek papieru powstał Paw -wykonany z ozdobionej rolki po papierze toaletowym i przyklejonych piór z papieru kolorowego (odrysowanych naszych dłoni).

IMG 20170318 111610Pogoda spłatała nam figla i nie mogliśmy spalić Marzanny, więc narysowaliśmy, a potem każdy swoją zmiął i wyrzucił do kosza.Natomiast z przygotowanych materiałów zostały wykonane piękne wiosny.

IMG 20170311 110013Dzisiaj w związku z przybyciem gościa, kolekcjonera pana Sebastiana Burkata  zapoznaliśmy się z różnorodnością kształtu muszli morskich i oceanicznych. Słuchaliśmy ciekawych opowieści o rybach, ślimakach i innych wodnych stworzeniach. Mogliśmy zobaczyć i wziąć do ręki szczękę rekina  jak i ciekawą rybę z kolcami –rozdymkę. Pan Sebastian uwrażliwiał nas na ochronę tych wszystkich zwierząt . Dziękujemy Panu za przybycie.

IMG 1068Z cyklu zajęć plastycznych: tym razem na stołach królowały bociany. By przywołać ciepło wiosennego słońca postanowiliśmy przygotować bociany, ponieważ to one przylatując do naszego kraju zwiastują nadejście wiosny. Potrzebowaliśmy zatem płatki kosmetyczne, patyki do szaszłyków, czarną i czerwoną kartkę, troszkę czerwonej włóczki  i gotowe. Pięknie wyglądają popatrzcie sami.

IMG 20170304 103317Dzisiejszym celem było poznanie różnych sposobów wykorzystania nietypowych pomocy do zabaw - gazet.Podczas zajęć rozwijaliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, kształtowaliśmy pomysłowość oraz inwencję twórczą.Czym może być gazeta ?''- np.kapeluszem, plecakiem,piłką itp. Dzieci podawały własne propozycje i samodzielnie je wykonywały. Gazety pozwoliły nam również rozładować napięcie emocjonalne.Na zakończenie formowały kule z gazet, poprzez zgniecenie.- rzut do celu( kosz)

IMG 0952Cykl zajęć plastycznych czas zacząć. Tym razem zajęcia sobotnie zaczęliśmy od poznania technik plastycznej jaką jest Decoupage ,polega ona na ozdobieniu przedmiotów poprzez przyklejenie na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki. Nam posłużyły do tego drewniane jaja z podstawką które dzieci zdobiły kolorowymi serwetkami.

IMG 20170225 105846Podczas dzisiejszych zajęć gościliśmy panią Marię Kaczmarek.Jest to osoba ,która na co dzień zajmuje się malarstwem. Podziwialiśmy obrazy z jej zbiorów jak i malowane przez nią butelki.Poznaliśmy przedmioty ,które są konieczne by powstał obraz. Pani  Maria odpowiadała na zadawane przez nas pytania.Na zakończenie spotkania malowaliśmy swoje obrazy na tekturkach, oraz na butelkach.Pani Marii dziękujemy.

p1050707Nasze pierwsze zajęcia po przerwie zatytułowaliśmy "Kocie Tajemnice" z okazji Światowego Dnia Kota. I tak jak mówi tytuł poznawaliśmy sekrety życia "kotełków".Dowiedzieliśmy się co to są wibrysy i ile ich jest na kociej mordce.Dlaczego i czy rzeczywiście kot spada na cztery łapy .Oglądaliśmy śmieszne filmiki z tymi zwierzakami .Niektórzy próbowali nawet zamienić się w kociaki.Na koniec wykonaliśmy podobizny futrzaków różną techniką.

img 0853Głównymi Celami naszego sobotniego spotkania było kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy. Kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera. A przy tym świetna zabawa z kolorami chusty  animacyjnej KLANZA.

img 0794Sobotnie zajęcia ponownie czas zacząć. Tegoroczne zajęcia grupy Juniorów będą rozwijały umiejętności dzieci z dziedziny plastyki rożnymi technikami. Pierwsza sobota zaczęła się od wzajemnego poznania, i integracji. Zabawy w kole, bieżne, zawody sportowe pozwoliły się nam lepiej poznać, zbliżyć i przełamać nieśmiałości. WITAMY PONOWNIE WSZYSTKIE DZIECI I ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!