Przewodnik po projekcie

facebook c    logo synaj small  logo synod white   

placowka_01
placowka_02
placowka_03

IMG 0666Z cyklu zajęć kulinarnych tym razem Panie seniorki pokazały jak można w smaczny sposób przygotować owocowy podwieczorek. Wykałaczki z truskawkami,morelami, winogronami,kiwi,bananami,pomarańczami i jabłkami pięknie prezentowały się na arbuzowym jeżu, a przy tym smakowały rewelacyjnie. Dopełnieniem zajęć był zimny pucharek owocowych lodów. 
Za ciekawe i barwne zajęcia serdecznie dziękujemy:)

dsc09692W ramach sobotnich zajęć dnia 03.06.2017r. wszystkie grupy które biorą udział w projekcie Centrum Systemowego Rozwoju „KANA” z okazji dnia dziecka udały się na wycieczkę integrująca do Krakowskiego ZOO.

Dzieci podziwiały różnorodność gatunków zwierząt, ich wygląd, zwyczaje.  Należą do nich miedzy innymi: kondor wielki, gibbon białoręki, szympans, hipopotam karłowaty, antylopy addaks, bongo, eland, jeleń barasinga, pantera śnieżna, jaguar, fenek.
 Celem tej wycieczki było nie tylko poznanie z bliska wyglądu zwierząt, ich sposobu zachowania się czy odżywiania, ale również spędzenie wolnego czasu , integracja rówieśnicza, dobra zabawa, jak i zdobycie wiedzy przyrodniczej na temat zwierząt.

IMG 0602Pierwszy Czerwca dla wszystkich dzieci to dzień do świętowania, ciekawej zabawy, słodkości i wielu niespodzianek. Tego dnia dla dzieci naszej Placówki przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Główna impreza zorganizowana została na trawie w Parku Strzeleckim – był to „Piknik na Trawie” dla dzieci i ich rodzin. Podczas pikniku nie zabrakło ciekawych aktywnych zabaw i konkursów z drobnymi nagrodami. Była zabawa z chustą animacyjną, gra w hokeja na trawie, gra w Bulle, konkurs balonowy, konkurs biegu we workach, skoku na skakance, czy też puszczania baniek mydlanych. Uśmiech dzieci był wyrazem udanego dnia.

IMG 0578W miesiącu Maju urodziny obchodzili Mateusz S. i Magdalena W. Jak co miesiąc nasi solenizanci dmuchali świece na Torcie oraz  otrzymali drobny upominek. Niech Wam słonko ciepło gra, niech Wasz uśmiech długo trwa, nie traćcie  swej wesołej minki, dziś są Wasze Urodzinki!

IMG 0559Z cyklu zajęć kulinarnych z Paniami seniorkami w majowe popołudnie w jadalni na stołach królowała domowa pizza. Dzieci kroiły, smażyły produkty. W czasie gdy pizza piekła się w piekarniku pod bacznym okiem Pań, dzieci na kartkach papieru narysowały z jakimi składnikami najchętniej jedzą pizze. Gdy pizza była już gotowa zasiedliśmy do wspólnego stołu.
Było naprawdę pyszne Dziękujemy.