Przewodnik po projekcie
placowka_01
placowka_02
placowka_03

IMG 0165Malowanie jajek jest nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych. Wydmuszka jedną z bardzo delikatnych i precyzyjnych technik dekoracji surowych jajek. Dzieci za pomocą igły delikatnie nakłuwały czubek jajka tak, by powstała niewielka dziurka. Nieco większy otwór zrobiły po drugiej stronie. Aby przyspieszyć opróżnianie skorupki dmuchały w jedną z dziurek. Gdy skorupka była już pusta, wytarły w ręcznik papierowy, a następnie dekorowały farbami. By wnętrze jajek się nie zmarnowało zrobiliśmy wspólna gigantyczną jajecznice.

IMG 0093Z cyklu zajęć kulinarnych z Seniorami na stołach przed świąteczne jajka gotowane a następnie faszerowane. Dzieci uczyły się w jaki sposób można ugotowane jajko faszerować – na stole królował zielony szczypiorek, biały i żółty ser, rzodkiewka, śmietana, majonez i żółtka. Pasta była tak pyszna że nawet bez jajka smakowała na świeżej bagietce. Pysznie dziękujemy.

IMG 0047W ramach zajęć profilaktycznych zaproszono funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Tarnowie. Tematem zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Podczas zajęć dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego obowiązujących każdego, nawet najmłodszego uczestnika ruchu. Dzieci w sposób praktyczny przypomniały sobie, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, co zrobić, gdy chcemy przejść, a nie ma sygnalizacji świetlnej i jadą auta. Dzieci otrzymały kolorowanki ze skrzyżowaniem drogowym oraz sygnalizacja świetną. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się, że zarówno piesi jak  i kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek na drodze, aby nikogo nie narazić na niebezpieczeństwo.

IMG 0818Piękna pogoda za oknem czemu z tego nie skorzystać. W ramach aktywnego spędzania czasu postanowiliśmy wyjść z budynku by integrować się na świeżym powietrzu. Pierwszy był spacer do Parku Strzeleckiego na plac zabaw,(gra w nogę, skoki na skakance, korzystanie z placu zabaw) drugie wyjście tuż przed budynek KANA by tam puścić wodzę fantazji i udekorować nasz chodnik pięknem namalowanej kredą wiosny.

12a otwarcie placowkaDnia 16 marca 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie Placówki Wsparcia Dziennego w formie Specjalistycznej „KANA”. Projekt jest współfinasowany z Budżetu Miasta Tarnowa. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: bp. Andrzej Jeż, Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.