ZAPRASZA NA ZAJĘCIA DZIECI W GRUPACH WIEKOWYCH 4-6, 6-10, 10-13 i 13-15
Grupę PROGRES charakteryzowała będzie tematyka zajęć związana z ich rozwojem oraz deficytami. Grupę prowadzić będą dwie osoby. Jedna z nich będzie pracowała z grupą, a druga w tym czasie indywidualnie z dzieckiem. W trakcie spotkań będzie prowadzona pomoc pedagogiczna i logopedyczna, a także konsultacje z rodzicami.
Spotkania grupowe będą sprowadzały się nie tylko do przekazania wiedzy, ale dzieci odnajdą w nich mnóstwo zabawy i ćwiczeń ruchowych. Będą miały zapewniony poczęstunek. Rodzice w tym czasie będą mieli możliwość spotkania, lub zagospodarowania czasu wolnego we własnym zakresie.
Grupę JUNIOR charakteryzowała będzie tematyka zajęć związana z językiem, komputerem w nauce i zabawie. Odbędą się wykłady dla wszystkich ciekawych świata, doświadczenia fizyczne, warsztaty naukowe, kulinarne, muzyczne, spotkania z książką i przyrodą. Prowadzone będą zabawy i turnieje na świeżym powietrzu, a także warsztaty plastyczne różnymi technikami artystycznymi (wycinanki sylwetowo – konturowe, wydzieranki, dekalkomania, monotypia, wycinanki richelieu, zabawa z kleksem, uzupełnianie reprodukcji, metaloplastyka).
Grupę JUNIOR+ charakteryzowała będzie specjalistyczna tematyka zajęć. Będzie to zarówno język jak i historia oparta na spotkaniu m.in. z osobą z grup rekonstrukcyjnych. Będzie również fizyka, matematyka, przyroda, geografia, ale także i muzyka. Wszystko to będzie prezentowane przez osoby pasjonujące się tymi dziedzinami i potrafiące zainteresować grupę. Będą również zajęcia społecznościowe (takie jak gry i warsztaty) pozwalające nawiązać wzajemne relacje i przełamać bariery w kontakcie z rówieśnikami. Spotkania będą również okazją do usprawnienia swojej kondycji fizycznej poprzez gry, zawody i zabawy sportowe.
Rozszerzenie zakresu wiekowego o SPECgrupę było odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony rodziców o zaopiekowanie się dziećmi wychodzącymi z grupy JUNIOR+ oraz większe i specjalistyczne wymagania starszych dzieci.
Grupę MŁODZI NA PROGU - Projekt będzie obejmował dwa cykle po cztery spotkania warsztatowe każdy. Ich celem będzie wzbudzenie ciekawości młodych oraz zbudowanie fundamentu pod dalszy rozwój. Nad każdym warsztatem będzie czuwać minimum dwóch prowadzących, ze względu na dużą dbałość o pracę indywidualną z uczestnikiem, która pozwala na zbudowanie relacji, a co za tym idzie – dostrzeżenie słabych i mocnych stron. W każdym cyklu dwa warsztaty będą poruszały kwestie pracy w grupie: na co zwracać uwagę, jakie narzędzia są potrzebne, a czego unikać, zaś kolejne dwa będą dotyczyły prezentacji: jak stworzyć dobrą prezentację multimedialną, która będzie pomocą, a nie nieestetycznym rozpraszaczem oraz jak mówić, żeby zostać wysłuchanym - podstawowe techniki związane z wystąpieniami publicznymi.
Dodatkowo dzieci spotkają się z zaproszonymi Gośćmi. Mając na uwadze rozwój intelektualny dzieci z wykorzystaniem najnowocześniejszych, dostępnych na rynku konstrukcji edukacyjnych zorganizowane zostaną zajęcia z elementami robotyki zaawansowanej. Kluczowymi walorami edukacyjnymi jest: projektowanie i budowa programowalnych robotów, rozumienie i interpretacja dwuwymiarowych rysunków wykorzystywanych do budowy modeli trójwymiarowych, praca metodami inżynierskimi, zdobywanie praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych, np. szacowanie i pomiar wielkości fizycznych, analiza danych, wyznaczanie średniej, rozwój umiejętności komunikacyjnych, szczególnie w zakresie języka technicznego i słownictwa naukowego.
Uzupełnieniem spotkań jest także uczestnictwo w zajęciach dodatkowych w tygodniu, takich jak: nauka pływania, szachy, piłka nożna, fitness, spotkania radiowe, zajęcia z LEGO MINDSTORMS. Elementem wzmacniającym więzi będzie spotkanie integracyjne dla wszystkich grup uczestniczących w projekcie.
Ważnym elementem projektu jest zbudowanie społeczności nie tylko wśród dzieci, ale także wśród ich rodziców poprzez organizację w/w spotkań. Biorąc pod uwagę to, iż zostaje utworzone pięć grup uczestników zajęć z różnych części miasta, spotkania te pozwolą na wzajemne poznanie oraz nawiązanie wzajemnych relacji.
Zajęcia grupowe odbywają się w Tarnowie w piątki w godz. 17:00-19:00, Tarnowie-Mościcach w soboty w godz. 10:00-12:00.
Zajęcia specjalistyczne w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w roku 2019 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania publicznego z zakresu Edukacji w kwocie 80.000 zł.
uczestników organizowanych akcji zimowych i wakacyjnych
365
dzieci i młodzieży na zajęciach tygodniowo
270
dorosłych uczestniczących w kursach profilowanych i językowych tygodniowo
12
godzin działalności dziennie
Diecezja Tarnowska - SYNAJ w liczbach
15000
uczestników organizowanych spotkań plenerowych
380
uczestników organizowanych szkoleń
290
młodzieży uczestniczącej w warsztatach muzycznych
86
młodzieży bezpośrednio zaangażowanych w projekt
2
województwa w obszarze działania
7
powiaty w obszarze działania
O nas...
KANA jest instytucją szkoleniową, działającą na rzecz pożytku publicznego, która w profesjonalny sposób podejmuje pracę edukacyjną i wychowawczą z młodzieżą zdolną a pochodzącą z rodzin niezamożnych. KANA podnosi poziom edukacyjny i wychowawczy młodzieży, tworzy szansę właściwego rozwoju i przeciwdziała ewentualnym patologiom społecznym. KANA wspiera młodych ludzi w starcie życiowym, w drodze ku pełnej dojrzałości, poprzez bezpłatne zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez wysokiej klasy wykładowców, trenerów i specjalistów z różnych dziedzin wiedzy, by owoc talentów, które złożył w nich Bóg nie uległy zniszczeniu i zaniedbaniu z braku odpowiednich środków dla ich rozwoju.
Kontakt
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży "KANA" Mościckiego 12 33-100 Tarnów, tel./fax 14 68-88-111 e-mail:sekretariat@tarnow.kana.pl
REGON: 851-652-063 NIP: 873-26-85-639
NASZE KONTO: Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A. Oddział Tarnów PL: 80203000451110000002367890
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00 W okresie wakacji od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00